Bagażniki samochodowe narciarskie rowerowe dachowe boxy uchwyty rowerowe łańcuchy na koła nakładki śniegowe kufry kosze bagażowe. W ofercie posiadamy bagażnik samochodowy boks uchwyt rowerowy narciarski łańcuch śniegowy kosz bagażowy na każdy samochód

O firmieKatalog Kontakt Wysyłki PromocjePoradyLinki

 

OGÓLNE ZASADY UŻYTKOWANIA ŁAŃCUCHÓW PRZECIWŚNIEŻNYCH


~ Łańcuchy przeciwśniegowe stanowią ważny element zimowego wyposażenia samochodu, gdyż umożliwiają bezpieczną jazdę po śniegu i lodzie ~


1. Łańcuchy zaprojektowano tak, aby dokładnie pasowały na koło.
Uzyskanie właściwego ułożenia łańcucha na kole natychmiast po zamontowaniu może być czasem trudne, dlatego po założeniu łańcuchów zaleca się przejechanie samochodem kilku metrów, a następnie ponownie ich napięcie.
Dla lepszej kontroli zalecamy wykonać powyższą operację nawet 2 razy, chyba, że łańcuchy posiadają system samonapinania.

2. Postępuj dokładnie według instrukcji montażu.
Radzimy przeprowadzić próbny montaż łańcuchów przed ich właściwym użyciem.

3. Łańcuchy można montować na wszystkich rodzajach kół wg zaznaczonych rozmiarów opon. Wyjątek stanowią opony pozawymiarowe, w których montaż mógłby być utrudniony. Łańcuchów nie można montować w samochodach, których instrukcja obsługi na to nie zezwala.

4. Po założeniu łańcuchów należy dostosować prędkość jazdy samochodem po ośnieżonych drogach do jego zmiennego zachowania, jednak w żadnym przypadku nie należy przekraczać 50 km/h.
* Jeśli drogi nie są całkowicie pokryte śniegiem radzimy jeszcze bardziej zmniejszyć prędkość
* Jeśli drogi są całkowicie wolne od śniegu i lodu łańcuchy muszą być zdjęte.

5. Należy pamiętać, że trwałość łańcuchów zależy od prędkości i sposobu jazdy.
Na odcinkach drogi wolnych od śniegu należy unikać gwałtownego przyśpieszania i hamowania.

6. Łańcuchy są galwanicznie ocynkowane, mogą jednak ulec korozji szczególnie z powodu soli wysypywanej na drogi.
* Konserwacja łańcuchów: najprostszym sposobem jest przed ponownym włożeniem do pudełka wymycie ich w ciepłej wodzie i wysuszenie.

7. W przypadku jakiegokolwiek defektu łańcuchy należy natychmiast zdemontować.
* Nie ponosimy odpowiedzialności za zużywanie się łańcuchów, jak również za defekty spowodowane ich niewłaściwym użytkowaniem lub montażem.
* Zalecamy sprawdzanie stopnia zużycia łańcuchów przed i po użyciu. Łańcuchy nie mogą być dalej używane, jeśli ich zużycie w stosunku do nowych wynosi 50%. Muszą byś wówczas zastąpione nowymi.

Proszę postępować zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi Państwa samochodu.

 


 

 

 

 

43-300 Bilesko-Biała ul. Stojałowskiego 41 tel. 500 204 434, 033 812 58 45 email: biuro@graffiti.info.pl

Bagażniki samochodowe sklep Graffiti Bielsko-Biała jako autoryzowany dealer bagażników i partner handlowy firmy Taurus poleca bagażniki samochodowe bagażniki dachowe bagażnik na relingi relingi boxy boksy boxy dachowe boksy dachowe kosze kosze bagażowe łańcuchy na koła nakładki na koła śniegowe uchwyty narciarskie thule fapa simaka weissenfels uchwyty rowerowe bagażniki rowerowe akcesoria samochodowe łańcuchy śniegowe przystawki rowerowe bagażniki do przewozu sprzętu pływającego łódek desek windsurfingowych kajaków systemy nośne windsurfing bagażniki na reling belki na reling bagażniki narciarskie przystawki narciarskie bagażniki do snowbordu platformy i przyczepki do przewozu rowerów bagażniki specjalistyczne do przewożenia deski windsurfingowej