Bagażniki samochodowe narciarskie rowerowe dachowe boxy uchwyty rowerowe łańcuchy na koła nakładki śniegowe kufry kosze bagażowe. W ofercie posiadamy bagażnik samochodowy boks uchwyt rowerowy narciarski łańcuch śniegowy kosz bagażowy na każdy samochód

O firmieKatalog Kontakt Wysyłki PromocjePoradyLinki

 

OGÓLNE ZASADY MONTAŻU I UŻYWANIA BAGAŻNIKÓW


1. Przed montażem bagażnika sprawdź w instrukcji obsługi samochodu dopuszczalne obciążenie dachu

2. Ciężar całkowity bagażnika i ładunku nie może przekroczyć ciężaru określonego przez producenta samochodu. Proszę sprawdzić również nośność samego bagażnika.

3. Przewożony ładunek powinien być równomiernie zamocowany i nie może wystawać poza obrys samochodu

4. Montaż bagażnika powinien być przeprowadzony zgodnie z rysunkową instrukcją, tzn.:
* szczególną uwagę zwróć na kolejność oznaczenia i ułożenia elementów,
* śruby dokręcaj z umiarkowaną siłą, tzn. tak, aby nie doprowadzić do zerwania gwintu i odgięcia elementów karoserii lub bagażnika.
* podczas końcowego montażu na dachu samochodu śruby dokręcaj stopniowo raz z prawej, raz z lewej strony pojazdu dbając o symetryczne ułożenie bagażnika względem osi pojazdu.

5. W przypadku kłopotów z założeniem bagażnika poproś o pomoc w punkcie zakupu lub we wskazanym punkcie serwisowym.

6. Po zamontowaniu bagażnika przejedź kilka kilometrów, a następnie sprawdź wszystkie śruby i nakrętki. Sprawdzaj je regularnie w trakcie eksploatacji bagażnika.

7. Pamiętaj, że w zależności od rodzaju transportowanego ładunku i warunków zewnętrznych (np... wiatr) zachowanie samochodu na drodze ulega zmianom.

8. Kiedy podróżujesz z ładunkiem na bagażniku unikaj gwałtownego hamowania i przyśpieszania, a zakręty pokonuj łagodnie.

9. Kiedy bagażnik nie jest wykorzystywany sugeruje się go zdemontować ze względów ekonomicznych (zużycie paliwa) oraz bezpieczeństwa. Zaleca się umieszczenie bagażnika w suchym miejscu, pamiętając o jego konserwacji(np. nasmarowanie i wyczyszczenie śrub)

10. Jeżeli którakolwiek z części bagażnika zostanie uszkodzona należy wymienić ją na nową zgłaszając się w tym celu do punktu zakupu.

11. Przed wjazdem do myjni zdejmij bagażnik.

12. Jeśli samochód posiada określone przez producenta miejsce mocowania bagażnika, np.: zaznaczone strzałkami mocuj bagażnik tylko w tych miejscach.

13. Przestrzegaj zaleceń rysunkowych zawartych w instrukcji montażu.

14. W przypadku przewożenia surfingów, łodzi, kajaków lub długich przedmiotów przymocuj oba końce przy pomocy nieelastycznej linki.

15. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności w przypadku nie zapoznania się z instrukcją montażu, lub w przypadku jakichkolwiek przeróbek.


 

 

 

 

43-300 Bilesko-Biała ul. Stojałowskiego 41 tel. 500 204 434, 033 812 58 45 email: biuro@graffiti.info.pl

Bagażniki samochodowe sklep Graffiti Bielsko-Biała jako autoryzowany dealer bagażników i partner handlowy firmy Taurus poleca bagażniki samochodowe bagażniki dachowe bagażnik na relingi relingi boxy boksy boxy dachowe boksy dachowe kosze kosze bagażowe łańcuchy na koła nakładki na koła śniegowe uchwyty narciarskie thule fapa simaka weissenfels uchwyty rowerowe bagażniki rowerowe akcesoria samochodowe łańcuchy śniegowe przystawki rowerowe bagażniki do przewozu sprzętu pływającego łódek desek windsurfingowych kajaków systemy nośne windsurfing bagażniki na reling belki na reling bagażniki narciarskie przystawki narciarskie bagażniki do snowbordu platformy i przyczepki do przewozu rowerów bagażniki specjalistyczne do przewożenia deski windsurfingowej